Bulharsko
Užívateľ: neprihlásený    Prihlásiť   Zaregistrovať sa
Dnes je Štvrtok 21.02.2019 Bratislava Sofia Meniny má Eleonóra. Poslať pohľadnicu

Turizmus

Bulharsko je atraktívnym dovolenkovým cieľom najmä vďaka nízkym cenám a čoraz kvalitnejším turistickým centrám. Za posledné roky značne vzrástol príjem krajiny z cestovného ruchu.

V zime sú obľúbené lyžiarske strediská, napríklad známe Bansko, Borovec a Pamporovo, v lete navštevujú turisti oblasti Čierneho mora (Zlaté Piesky, Slnečné pobrežie, Sozopol, Albena, Kranevo, Pomorie, Primorsko, Sveti Vlas, Sv. Konstantin a Elena či Nasebar).


Čo tu môžete robiť

V Bulharsku si príde na svoje každý. Milovníci slnka a ničnerobenia určite ocenia nekonečné piesočnaté pláže na pobreží Čierneho mora, dobrodružnejšie povahy môžu vyraziť do divokých hôr či úchvatných roklín a pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť a spraviť čosi pre svoje zdravie, ponúkame skvelé kúpele a liečivé prírodné pramene.

Čierne more je mimoriadne čisté, pokojné a len z polovice tak slané ako Stredozemné more. Nenájdete tu nijaké nebezpečné živočíchy, strmé zrázy na dne mora ani nebezpečné prúdy, kúpanie a slnenie sa je teda skutočne príjemným zážitkom. Väčšina miestnych pláží sa môže popýšiť modrou vlajkou Európskej Únie za čistotu a vynikajúcu kvalitu.

Vybrať si môžete z veľkého množstva dovolenkových stredísk a ubytovacích kapacít, od veľkých luxusných hotelov a hotelových komplexov až po skromnejšie ubytovanie typu Bed and Breakfast.

Bulharsko je tiež zimným rajom. Tých, ktorí ho nepoznajú, príjemne prekvapia zasnežené hory, výborné svahy a krásna modrá obloha.

Iba málokto vie, že Bulharsko má vyše 500 minerálnych prameňov rôzneho zloženia i teploty a ložiská liečivej rašeliny a bahna. Kombinácia hydrotermálnych a bahenných liečebných procedúr, mora, liečivých prameňov a príjemného prostredia robí z Bulharska popredné európske liečebné centrum. Najznámejšími kúpeľnými miestami sú Velingrad, Sandanski či Kyustendil.

Na svoje si samozrejme prídu i milovníci kultúry. Nájdete tu množstvo zaujímavých a cenných historických pamiatok či jedinečný a bohatý folklór, aký neuvidíte nikde inde na svete.


Úvodná stránka Mapa stránok Vytlačiť stránku Copyright © 2008 Soyamedia s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Ste 762272 návštevník od 1.1.2007.